Červenec 2007

Asterix a Obelix

30. července 2007 v 10:53 | jhgx |  CHYBY VE FILMECH
1-Když na konci filmu dívka vypije nápoj a vytvoří svojí kopii, tak ta kopie je na světě podstatně kratší dobu, než kopie Asterixe a Obelixe, ne?
2-Nezdá se Vám divné, že Obelixové a Asterixové vydrželi celou bitvu a potom veselí, a Falbala nevydržela ani polibek?
3-Když vycházejí Asterixové a Obelixové z druidova domu, poté co se napili mléka z dvouhlavého jednorožce, je Obelixů 8. Když pravý Obelix políbí Falbalu, tak mu povídá: "Dneska už jsi desátý Obelix, kterého jsem políbila." Přitom jich je jen 8.
4-Když se z dvojníků stávají bubliny, je noc. Ale když Asterix jde za druidem a otevře dveře, tak je tam vidět za stromy pěkně modrá obloha jako během dne.
5-Na začátku, když římští vojáci spouštěli na Asterixe a Obelixe balvan, se oba prohloubili do země. Je pravda že když na ně kámen spadnul, zatlačil je do země, ale že by to přežili, kdyby na ně taková tíha dopadla, se mi nezdá. Mohlo se to pod nimi prohloubit, ale rozhodně by už nedokázali mluvit a povídat si. Byli by kaput. A ještě k tomu byli bez škrábnutí a fit. Není to zvláštní? Nápoj je dělá silnými a nepřekonatelnými, ale ne nesmrtelnými ne??
6-Při konečné scéně, kdy Ceasar odsuzuje zrádce lvům, má proti němu nataženou ruku, kterou po chvíli je vidět, že skrčuje - střih na Caesara - natažená - střih na padoucha - ruka opět nikde...
7-Pokaždé když je vidět kouzelný nápoj Galů, je takový zářivě oranžový, ale na konci, když římané obléhají galskou vesnici a nápoj se vylévá z hrnce, který je na "velitelském posedu" je čirý jako voda.

TITANIC

30. července 2007 v 10:41 | dsfg |  CHYBY VE FILMECH

1.) Když se Titanic potápí a z polic padají talíře, je zde použit jeden záběr dvakrát, pokaždé z jiného úhlu kamer.

2.) Jack se chystá malovat Rose, a udělá dlouhou, silnou čáru. Když je později záběr na kresbu, tak na ní není žádná čára, která by mohla být onen první tah.
3.) Když kapitán Smith dává radistům rozkaz k vyslání žádosti o pomoc, napíše při tom na papír pozici 41 st. 46 min. SŠ a 50 st. 14 min. ZD, kterou skutečně Titanic té noci vysílal, ale až zhruba 45 minut po srážce. Při prvním volání o pomoc byla uvedena pozice 41 st. 44 m. SŠ a 50 st. 24 min ZD.
Zajimavost: Ani jedna z těchto pozic neodpovídá skutečné poloze vraku Titaniku.
4.) K natáčení filmu byl postaven pouze pravobok lodi. V přístavu Southampton, odkud Titanic vyplouval, byl ale přiražen ke břehu levobokem. Záběr se tak otočil a většina mávajících jsou najednou leváci.
5.) Když Rose vybaluje v kabině své obrazy, tak se mezi nimi objeví i Avignonské slečny od Picassa. Podle filmu by tedy obraz měl skončit na dně oceánu, ale ten je dodnes k vidění v Louvre.
6.) Když Rose přesekává Jackovi pouta, tak řetěz pout položený na trubce je oddělený už před dopadem sekery
7.) Když jde Jack na večeři, tak přichází ke skleněným dveřím, které jeden ze sluhů otevře. Ještě než se tak stane, můžete vidět odrážející se kameru na skleněné výplni dveří.

Garfield

30. července 2007 v 10:22 | dfhgm |  CHYBY VE FILMECH
15 Chyb
1.) Když Garfield hledá telegrafní věž, tak se ptá, jestli někdo neví kde je. Říká, že stojí u modrého a oranžového stromu. Na krabici Kibly Cat ale žádné stromy nejsou, tak kde to vzal?

2.) Když si na začátku filmu hraje Garfield s Nermanem na astronauty, garfield vypustí Nermana "do vesmíru" a drží provaz. Ale když mu teče mléko do tlamy, tak ho už nedrží. Ale v následujícím okamžiku už ho zase drží.

3.) Garfield by nemohl přežít tak velký pád z telegrafní věže a ještě ke všemu by nemohl prorazit auto, aniž by nebyl alespoň poškrábaný.

4.) Když Garfield lezl potrubím, tak na monitorech byl jako červená tečka ješte někde ve čtvrtce,ale když ukázali Garfielda, tak už vylézal. Ale on neumí tak rychle lézt.

5.) Když přijde veterinářka pro Johna, aby spolu šli na výstavu, tak zaparkuje svoje auto před jeho garáž, ale ještě ráno tam měl John zaparkované svoje auto.

6.) Kde Garfiel kouká na klip BEP, tak nechce, aby seOddie díval s ním, tak ho pár krát schodí, ale Oddie doněho hodí potom polštář. Ale jak mohl tak přesně a silně hodit pes?

7.) Když Oddie jakože vystřelí Garfielda do vesmíru, tak tam narazí na vrch stožáru, tak vypadne, ale v dalším záběru Garfield znovu vypadne z vědra.

8.) Proč, když se mohou všechny zvířata bavit, nemluví i Oddie?

9.) Když poprvé vyhazuje Garfield Oddieho z křesla, tak ma hnědé oči, ale po zbytek filmu je má zelené.

10.) Garfieldovi se v průběhu filmu mění oči - podle toho, jestli jde o detailní záběr či ne.

11.) Když majitel vyžene Garfilda ven za to, že udělal takový bordel, když byli na výstavě psů dvířka pro kočky byla zavřena. Když šel pes v noci za ním byli otevřené.

12.) Na začátku filmu má John Volvo značky T03-851, potom když Líza hledá Odieho je značka 135-749 a potom, když přijdou na vlakovu stanici má Volvo stojící před nimi značku 135-749.

13.) Během celého filmu mění dvířka pro psa barvu.

14.) Když veterinářka nese Garfielda na poručené služby, tak má ruku asi 5cm od něj!

15.) Když veterinář bere Garfielda, tak mu do něj vjede ruka.

Den nezávislosti

30. července 2007 v 10:19 | dftu |  CHYBY VE FILMECH
12 Chyb
1.) Na konci filmu (při posledním střetu) je jeden Hornet pilotován tím pilotem, jak tvrdí, že byl unesen mimozemšťany. Jestli jste si všimli, tak letí přímo vzhůru do středu lodi, aby vyřadil ničivou zbraň z provozu. Nic proti, ale to letadlo téměř stojí na místě a jenom se tak trochu sune výš a výš. Mám pocit, že v reálu by spadnul.

2.) Létající stroje "ufounů" měli při prvním střetu s americkým F/A - 18 Hornet štíty, takže jim nic nemohlo ublížit, ale o chvíli později, když je jeden z "ufounů" za Hornetem Willa Smithe, tak přece spadne na zem a je vyřízený. V tuto chvíli štít už nefunguje? Štíty všech "ufounů" byly vyřazeny až úplně na konci filmu počítačovým virem.

3.) Film ukazuje, jak na povrchu Měsíce dosud stojí americká vlajka, kterou tam umístil N. Armstrong a B. Aldrin. Ve skutečnosti se zkácela, sotva oba astronauti v roce 1969 odstartovali v Apollu 11 na zpáteční cestu.

4.) Krátce poté, co mimozemšťané zautočí na Zemi, propukne ve městě panika a oheň se začne šířit neuvěřitelnou rychlostí, čehož si všimne i žena Willa Smithe (ve filmu hrála striptérku) a začne utíkat. Když ale posoudíte záběry tunelu v okamžiku, kdy se v něm šíří oheň a v okamžiku, kdy striptérka vychází z "úkrytu" v podobě boční chodby, zjistíte, že tunel je v této scéně příliš úzký. Výška je zhruba stejná, ale šiřka stejná rozhodně není.

5.) Když téměř na konci prezident vystoupí ze svého bojového letadla, má ofinku neulízlou dozadu, jako to měl vždycky, vlasy měl neupravené a ofina mu visela volně. Když však potom jde do dlouhé chodby ve výzkumné laboratoři, vlasy má opět ulízlé dozadu, jako to nosil vždycky.

6.) Při kordinaci celosvětového protiútoku se vojáci dorozumívají pomocí morseovky. A prezident USA se zeptá, pomocí čeho se to vlastně dorozumívají... Tento prezident vystupuje jako bývalý pilot a jako pilot by musel bezpodmínečně znát morseovu abecedu. => prezident nemůže být pilot.

7.) Po prvním hlavním útoku mimozemšťanů vyjde černoška co se zachránila z tunelu a je tam záběr na její okolí. Je docela zajímavý, že po výbuchu, kterej srovnal se zemi celý město, zůstaly stát palmy a dokonce ještě s listy.

8.) Po souhlasu prezidenta na odpalení atomovky se David rozhodne opít. Když otevře lednici, aby si vzal led je vidět na dveřích plechovka coly a ještě něco, když ji poté otevírá jeho ex-manželka už tam nic není.

9.) Když F-117 vypálí jadernou raketu, bočí doleva, ale na radaru bočí doprava.

10.) Po odpálení atomovky David začne vyvádět a převrátí v hangáru několik věcí. Pokud jste všímaví, všimnete si nápisu "ART DEPT" (oddělení rekvizit) na spodu převráceného zeleného plastového koše.

11.) Po prvním útoku na vesmírnou loď prchá kpt. Hillary (W. Smith) před útočícím mimozemšťanem. Při náletu do mezery mezi skalami točí stíhačku pravým křídlem dolů, ale vyletí s pravým křídlem nahoře.

12.) Při příletu mimozemských lodí vyjde David z výškové budovy. Na jednom záběru můžeme vidět, jak se stín lodi plíží po městě až k Davidovi. Zadívejte se na ty výškové budovy! Jsou v poměru s Davidem krapet nižší.