Jasonuv životopis

29. září 2006 v 17:55 | Kačule |  Jason Biggs

Herec

Datum narození:12.05.1978

Místo narození:Hasbrouck Heights, New Jersey, USA
Znamení:Býk

Životopis:
Jason je synem Garyho Biggse ředitele lodní přepravy a Angely Biggs zdravotní sestry. Svou kariéru začal v pěti letech, když byl vybrán pro focení do reklamních katalogů a zahrál si v několika reklamách. Díky těmto aktivitám se již v 13 letech objevil ve filmovém dramatu "The Boy Who Cried Bitch" (1991).
Stejný rok následovala role v sitcomu "Drexell's Class" televizní stanice FOX. Seriál byl však po roce natáčení zrušen a Jason si musel tři roky počkat, než dostal příležitost objevit se v dalším televizním seriálu "As the World Turns" (1994-1995). Za jeho dvouleté působení byl nominován na cenu Daytime Emmy. Díky tomuto úspěchu se objevil ve filmové komedii "Camp Stories" (1997).
A pak to přišlo, o dva roky později dostal příležitost zahrát si Jima Levinsteina spolu s s Shannon Elizabeth, Seannem Williamem Scottem a Menou Suvari ve veleúspěšné komedii Prci, prci, prcičky (1999). "Objevil se na zkoušce a byl úžasně chytrý a vtipný" říká režisér Chris Weitz a jeho bratr Paul dodává: "Až do té doby jsme si lámali hlavu s tím, jestli může někdo zahrát tuhle postavu, která dělá všechny ty nechutné věci a pořád ji někdo znovu a znovu ponižuje a přitom je stále v podstatě vítězem. Prostě jsme měli štěstí." Role Jima Biggsovi sedla jako ulitá.
Díky tomuto obrovskému úspěchu se další významné role jenom hrnuly. Nejprve to byla romantická komedie s Freddie Prinzem v hlavní roli "Boys and Girls" (2000). Pak další komedie Křupan "Loser" (2000), kde jako neohrabaný Paul Tannek přijel studovat do New Yorku a zamiloval se do Dory Diamond (Mena Suvari).
Komediální role mu perfektně sedí, což potvrzuje v další s názvem Pekelná ženská "Saving Silverman" (2001) a úspěšném pokračování Prci, prci, prcičky 2 "American Pie 2" (2001) s téměř stejnou hereckou sestavou jako v prvním dílu. Oba filmy Prci, prci, prcičky byly natolik úspěšné, že se režisér Adam Herz rozhodl v roce 2003 natočit třetí pokračování s názvemPrci, prci, prcičky - Svatba.
Jason má dvě sestry, Heather, která je daňová poradkyně (1971) a Chiaru (1980).
Filmografie:
2005 Guy X
Prci,prci,prcičky 1,2 a 3 Jim Levinstein
atd....
Kontakt:
Innovative Artist
235 Park Avenue South
New York, NY 10003
USA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama